System zarządzania treścią LogiCMS

tagi: Symfony + cms + content management system + logicms + system zarządzania treścią

LogiCMS to nowoczesny i nowatorski system zarządzania treścią (ang. Content Management System - CMS). Sprawdza się on idealnie do prezentacji ofert firmowych, a także do budowy wszelkich innych rodzajów serwisów internetowych.

Jeśli nawet jakiejś funkcji nie posiada w standardzie, można ją w prosty sposób wdrożyć dzięki modułowej budowie systemu. System został w całości stworzony przez firmę Logisoft przy wykorzystaniu najnowszych obecnie dostępnych na rynku rozwiązań technologicznych.

Dzieki systemowi naszej firmy otrzymasz strony internetowe w pełni wielojęzyczne. W bardzo prosty sposób może zostać w nich przetłumaczona zarówno treść właściwa, jak i cały interfejs użytkownika, a nawet elementy graficzne serwisu.

Najnowsza wersja systemu LogiCMS to m. in.:

 • framework Symfony 1.3 jako szkielet aplikacji
 • Propel 1.3 jako system mapowania relacyjno-obiektowego (ORM)
 • Nowoczesny engine wyszukiwawczy oparty na indeksach typu FULLTEXT
 • Obsługa wysyłania maili przy pomocy biblioteki Swift Mailer

 

Podstawowe zalety systemu zarządzania treścią LogiCMS

 • Wielojęzyczność - oferta firmowa może być prezentowana w dowolnej liczbie języków.
 • Wyszukiwarka - system został zaopatrzony w supernowoczesną wyszukiwarkę opartą na zaawansowanym indeksie typu FULLTEXT. Umożliwia to otrzymywanie precyzyjnych wyników wyszukiwania, posortowanych wg trafności , tak jak w popularnych wyszukiwarkach internetowych, takich jak np. Google.
 • Cały system bazuje na technologii Ajax, dzięki czemu edycja jego treści jest niezwykle szybka i przyjemna. LogiCMS2 - edycja bloku strony
 • Kolejnym nowoczesnym elementem systemu jest możliwość udostępnienia dowolnych treści witryny w postaci kanałów informacyjnych, popularnie zwanych kanałami RSS (ang. Really Simple Syndication). Kanały RSS stają się coraz popularniejsze ze względu na bardzo wygodne i szybkie udostępnianie treści na zewnątrz do wszystkich zainteresowanych. Obecnie kanały RSS można już subskrybować przy pomocy wszystkich nowoczesnych telefonów komórkowych, nie wspominając o bardziej nowoczesnych urządzeniach.
 • System został wyposażony w edytor tekstu, który może zostać użyty do edycji dowolnej części strony. Zdjęcia do edytowanego tekstu można dodawać w bardzo prostu sposób przy użyciu biblioteki mediów, po prostu klikając na interesujący nas obrazek i wstawiając go do tekstu.
 • Nowoczesne formularze, które mogą być wysłane zarówno przy pomocy technologii Ajax, jak też tradycyjnie. Formularze są zabezpieczone przed spamem przy pomocy kodów Captcha dzięki czemu masz pewność, że otrzymasz wiadomości jedynie od osób zainteresowanych twoją firmą. Formularze posiadają również czytelne informacje walidacyjne objaśniające jak je wypełnić w przypadku ewentualnych wątpliwości.
 • Moduł zarządzania użytkownikami daje właścicielowi serwisu pełną kontrolę nad wszystkimi użytkownikami odpowiedzialnymi za prowadzenie serwisu. Można nadawać im odpowiednie uprawnienia, a także decydować do których części systemu mogą oni mieć dostęp.
 • Bezpieczeństwo. LogiCMS to wyjątkowo bezpieczny system. Jest on zabezpieczony przed wszystkimi popularnymi rodzajami ataków. W praktyce nie jest też możliwe uzyskanie dostępu do jakichkolwiek kodów źródłowych systemu.
 • Przyjazne adresy URL. Wszystkie podstrony serwisu mają przyjazne adresy, zawierające słowa kluczowe. Ma to duże znaczenie zarówno dla ludzi, ponieważ taki adres można łatwo zapamiętać, jak i dla wyszukiwarek internetowych, które umieszczają strony ze słowami kluczowymi w adresie wyżej w swoim indeksie. Przykładowo adres tej podstrony serwisu ma postać: http://www.logisoft.pl/pl/logicms.
 • System w części frontowej jest wyposażony w nowoczesne menu, które może mieć dowolną ilość poziomów. Użytkownik może decydować, czy dana podstrona/artykuł ma się znaleźć w menu.