Pracownia Sztuki Żywej

Tagi: strony internetowe + Łowicz

Kliknij na obrazku, aby go powiększyć

Zobacz stronę

Pracownia Sztuki Żywej to stowarzyszenie artystyczne działające na terenie powiatu łowickiego. Swoją działalność Pracownia Sztuki Żywej opiera na własnym doświadczeniu oraz współpracy z innymi partnerami: Fundacją Ashoka, Łowickim Ośrodkiem kultury i innymi.

Strona internetowa Stowarzyszenia powstała w oparciu o oprogramowanie LogiCMS w wersji 2.0 działającej na nowszej wersji frameworka Symfony, który posiada wiele ulepszeń w stosunku do jego poprzednika.

Serwis uległ znacznemu uproszczeniu pod względem budowy, gdyż priorytetem podczas tworzenia go było estetyczne i dopracowane wykonanie ze strony stylistycznej. To co najbardziej przykuwa wzrok internauty, to efektywne menu kategorii wykonane na tle pochylonego znaku drogowego z logo Stowarzyszenia oraz cieniem etykiet tekstowych przy znaku. Poza tym zastosowane zastosowano interaktywny pasek przewijania dla poszczególnych elementów wykonany w technologi JavaScript. Inne elementy systemu LogiCMS, takie jak formularz kontaktowy, wyszukiwarka tekstu, czy komentowanie postów, również znalazły zastosowanie na stronie.

Klient: Stowarzyszenie Pracowania Sztuki Żywej

Zastosowane technologie: xhtml, css, js, php, mysql, ajax

Funkcjonalność / zakres działań:

  • wdrożenie serwisu w oparciu o system LogiCMS 2
  • stylizacja i oprawa graficzna strony