Kategorie
Aktualności

Logisoft w rankingu e-Gazele Biznesu 2016 na 37. pozycji w Polsce

Po trzech latach obecności w handlu online firma Logisoft (właściciel marek Elektriko, Electric24.plBakaliowo.plHydrauliko.pl) otrzymała tytuł e-Gazeli Biznesu w trzeciej edycji rankingu najdynamiczniej rozwijających się firm z sektora e-commerce, organizowanego przez redakcję „Pulsu Biznesu”. Przyrost obrotów o 122% w branych przez Puls Biznesu pod uwagę latach zdecydował o zajmowanym przez firmę wysokim 37. miejscu na liście w kraju oraz 4. miejscu w województwie łódzkim.

Gazele Biznesu muszą wykazać się wzrostem przychodów ze sprzedaży oraz brakiem strat w ostatnich trzech latach. e-Gazelą Biznesu mogła zostać firma zajmująca się handlem w internecie, która w latach 2014-15 odnotowała wyraźny wzrost przychodów ze sprzedaży i zysk w 2015r.

Podmioty objęte badaniem reprezentują niemal wyłącznie kapitał polski. Większość z nich ma formę działalności gospodarczej. Dla blisko 60 proc. badanych e-Gazel sprzedaż internetowa jest źródłem ponad 90 proc. obrotów. Działają w różnych branżach, wśród których wyraźnie dominuje kategoria „dom i ogród” (wyposażenie domu, ogrodu, materiały budowlane, wykończeniowe i narzędzia to asortyment łącznie 52 proc. badanych podmiotów).

Naturalnym partnerem firm e-commerce są operatorzy logistyczni — dostarczający zakupy do klienta końcowego. Blisko 60 proc. badanych e-Gazel korzysta w tym zakresie z usług Poczty Polskiej. Niemal wszyscy współpracują zarazem z firmami kurierskimi, w których na pierwsze miejsce wysuwa się DPD, w dalszej kolejności InPost, DHL i GLS.

Więcej szczegółów na stronie http://egazele.pb.pl/laureaci-2016